Czy warto zdecydować się na telefon biznesowy?

2019-06-10

Być może nawet bardzo zdziwi cię fakt, że w dzisiejszych czasach wciąż wiele firm posiada w swoich siedzibach stacjonarny telefon biznesowy. W domach przecież niemal wszyscy zrezygnowaliśmy już z jego opłacania, a aparaty analogowe schowane są na dnie piwnicy lub głęboko na strychu. Prawie każdy z nas wybiera znacznie bardziej praktyczny i wygodny telefon komórkowy, który pozwala nam na pełną mobilność. Tymczasem firmy wciąż wybierają wersję tradycyjną. Stacjonarny telefon biznesowy https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/ sprawdza się z wielu powodów.


Większość osób prywatnych nie widzi już zalet ani nawet powodów, dla których mieliby wciąż korzystać z telefonów stacjonarnych. Mamy przecież niewielkie i praktyczne telefony komórkowe, które pozwalają na pełną swobodę i nie ograniczają nas w naszych decyzjach. Co ciekawe, są one również sporo tańsze, bo w tej chwili abonament, który zawiera opłaty za niemal wszystko, jest naprawdę niski i zdecydowanie bardziej się opłaca niż ten na telefon stacjonarny. Trend, by rezygnować z niemal wszystkich zbędnych sprzętów i ograniczać się do absolutnego minimum, nie jest niczym nowym i nie zrodził się w Polsce - swoim zasięgiem objął cały świat. Dlatego stacjonarny telefon biznesowy może tak zaskakiwać.


Warto jednak zauważyć pewne zjawisko, które może wiele powiedzieć. Rzeczywiście, w domach większości Polaków coraz rzadziej spotykamy takie urządzenia, jak między innymi komputery stacjonarne czy nawet klasyczne aparaty fotograficzne. Nie oznacza to jednak, że ich producenci przeżywają kryzys i nie mają ciągłej sprzedaży. Zdecydowali oni jednak produkować sprzęt znacznie bardziej wyspecjalizowany, który służy bardziej złożonym procesom niż te, które my wykorzystujemy w domach. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku telefonów stacjonarnych. Telefon biznesowy to już nie tylko sposób na głosowe połączenie z klientem, ale także szereg możliwości kontaktowania się z kontrahentami na całym świecie. Telefon biznesowy to dzisiaj unowocześniona technologia, która przeniosła się na zupełnie inny poziom, a w wielu zadaniach w firmie jest po prostu niezbędny.


Czy wiesz, że z przeprowadzonych badań wynika, że aż 2/3 firm nie chce rezygnować z możliwości, jakie oferuje im telefon biznesowy? Co więcej, spora część tych, która dotychczas go nie miała, właśnie się na niego decyduje. Telefon biznesowy w firmie to dobry pomysł, bo:

  • jest pewnego rodzaju potwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo to nie firma-krzak - klienci odbierają taką firmę jako profesjonalną i rzetelną, bo z pewnością ma ona swoją stałą siedzibę, co wzbudza zaufanie
  • chroni pracodawcę przed nadużywaniem telefonu służbowego przez pracowników, dla których stacjonarny telefon biznesowy nie służy do wykonywania prywatnych rozmów, przez co skupiają się na swoich zadaniach i firma notuje zyski
  • stacjonarny telefon biznesowy nie zginie tak łatwo jak firmowa komórka
  • daje możliwość wykonywania połączeń w sieci VoIP, a te utrzymują się w niskich cenach i w dobrej jakości